Halloween Flicks by ablastedtree

Halloween Flicks

# Movie Title Rating Overall Add
1. Night of the Living Dead (1968) 4.0/4 3.1/4
2. Stephen King's It 3.0/4 2.8/4
3. Scream (1996) 3.5/4 2.8/4
4. The Rocky Horror Picture Show 3.5/4 2.8/4
5. Hocus Pocus 4.0/4 2.7/4
6. Rosemary's Baby 3.5/4 3.0/4
7. Practical Magic 3.0/4 2.6/4
8. House on Haunted Hill (1959) 3.0/4 2.8/4
9. The Addams Family (1991) 3.0/4 2.6/4
10. The Nightmare Before Christmas 4.0/4 3.1/4
11. Coraline 4.0/4 3.0/4
12. Dracula (1992) 3.0/4 2.9/4
13. Pet Sematary (1989) 3.0/4 2.6/4
14. The Silence of the Lambs 3.0/4 3.4/4
15. The Shining (1980) 3.5/4 3.3/4
16. The Sixth Sense 3.5/4 3.2/4
17. Young Frankenstein 4.0/4 3.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name