Top Drama
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Schindler's List | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 2. | The Godfather | 3.5/4 | 3.5/4 | |
| 3. | Taxi Driver (1976) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 4. | There Will Be Blood | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Ben-Hur (1959) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Magnolia | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Braveheart (1995) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 8. | In Bruges | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Into the Wild | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | The Last Samurai | 3.0/4 | 2.8/4 |



