Top Movie List by MusicalJDog

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Life is Beautiful ( vita è bella, La ) 4.0/4 3.2/4
2. Love Actually 4.0/4 2.9/4
3. Moulin Rouge (2001) 4.0/4 2.8/4
4. Crash (2005) 4.0/4 2.9/4
5. Finding Neverland 4.0/4 2.9/4
6. Forrest Gump 4.0/4 3.3/4
7. Titanic (1997) 4.0/4 3.0/4
8. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 4.0/4 3.1/4
9. Atonement (2007) 4.0/4 2.9/4
10. The Notebook (2004) 4.0/4 3.0/4
11. Good Will Hunting 4.0/4 3.2/4
12. Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back 4.0/4 3.4/4
13. The Matrix 4.0/4 3.2/4
14. Star Wars: Episode IV - A New Hope 4.0/4 3.3/4
15. Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi 4.0/4 3.2/4
16. The Majestic 4.0/4 2.3/4
17. Breakfast at Tiffany's 4.0/4 3.1/4
18. Million Dollar Baby (2004) 4.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name