Top Movie List by DarkAngelz

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Braveheart (1995) 4.0/4 3.2/4
2. Gladiator (2000) 4.0/4 3.2/4
3. Die Hard 3.0/4 3.3/4
4. The Shining (1980) 4.0/4 3.3/4
5. Good, the Bad and the Ugly, The ( buono, il brutto, il cattivo, Il ) 4.0/4 3.4/4
6. Alien 4.0/4 3.3/4
7. Aliens 4.0/4 3.3/4
8. Gran Torino 4.0/4 3.2/4
9. Platoon 4.0/4 3.2/4
10. Shaun of the Dead 4.0/4 3.1/4
11. The Goonies 4.0/4 3.1/4
12. The Nightmare Before Christmas 4.0/4 3.1/4
13. 300 4.0/4 2.9/4
14. Warrior (2011) 4.0/4 3.2/4
15. Million Dollar Baby (2004) 4.0/4 3.1/4
16. Zombieland 4.0/4 3.0/4
17. Night of the Living Dead (1968) 4.0/4 3.1/4
18. The Crow (1994) 4.0/4 3.0/4
19. The Boondock Saints 4.0/4 2.9/4
20. The Evil Dead (1983) 4.0/4 3.0/4
21. An American Werewolf in London 4.0/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name