2016 by Randall

2016

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Lobster 4.0/4 3.1/4
2. The Witch (2016) 3.5/4 2.8/4
3. Everybody Wants Some!! 3.5/4 2.9/4
4. Green Room (2016) 2.5/4 2.9/4
5. The Nice Guys 2.5/4 3.0/4
6. Triple 9 2.0/4 2.2/4
7. 10 Cloverfield Lane 2.0/4 2.9/4
8. Keanu 2.0/4 2.4/4
9. Jane Got a Gun 2.0/4 2.4/4
10. X-Men: Apocalypse 2.0/4 2.5/4
11. The Conjuring 2 1.5/4 2.9/4
12. Crouching Tiger, Hidden Dragon: Sword of Destiny N/A 3.1/4
13. Midnight Special N/A 2.7/4
14. Hail, Caesar! (2016) N/A 2.6/4
15. Knight of Cups N/A 2.6/4
16. Where to Invade Next N/A 2.7/4
17. I Saw the Light N/A 2.4/4
18. Viral N/A 2.6/4
19. Zootopia N/A 3.2/4
20. Sing Street N/A 3.1/4
21. The Invitation (2016) N/A 2.9/4
22. Pee-wee's Big Holiday N/A 2.8/4
23. Remember (2016) N/A 3.0/4
24. Hello, My Name is Doris N/A 3.1/4
25. Whiskey Tango Foxtrot N/A 2.5/4
26. Demolition N/A 2.7/4
27. Miles Ahead N/A 3.0/4
28. Regression N/A 2.1/4
29. High-Rise N/A 2.5/4
30. Hardcore Henry N/A 2.3/4
31. The BFG (2016) N/A 2.8/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name