Top Horror Movie List by Jen

Top Horror

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Shining (1980) 4.0/4 3.3/4
2. Halloween (1978) 4.0/4 3.2/4
3. The Exorcist (1973) 4.0/4 3.1/4
4. The Silence of the Lambs 4.0/4 3.4/4
5. A Nightmare on Elm Street (1984) 4.0/4 3.0/4
6. 28 Days Later 3.5/4 3.0/4
7. The Birds (1963) 4.0/4 3.1/4
8. Misery 4.0/4 3.1/4
9. Saw 3.5/4 2.9/4
10. Let the Right One In ( Låt den rätte komma in ) 4.0/4 3.1/4
11. Zombieland 3.5/4 3.0/4
12. Carrie (1976) 4.0/4 3.0/4
13. Orphanage, The ( orfanato, El ) 4.0/4 2.9/4
14. Friday the 13th (1980) 4.0/4 2.8/4
15. Gremlins (1984) 4.0/4 2.9/4
16. Trick 'r Treat 4.0/4 2.9/4
17. Grindhouse 4.0/4 2.8/4
18. Underworld (2003) 4.0/4 2.8/4
19. May 4.0/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name