Top Crime
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ace Attorney ( Gyakuten saiban ) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 2. | Big Trouble (2002) | 3.0/4 | 2.1/4 | |
| 3. | Chicago (2002) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Copycat | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 5. | Death Proof | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Desperado (1995) | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Fight Club | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 8. | A Fish Called Wanda | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Ichi the Killer ( Koroshiya 1 ) | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Kill Bill: Volume 1 | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Murder on the Orient Express (1974) | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 12. | Once Upon a Time in Mexico | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 13. | Pulp Fiction | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 14. | Reservoir Dogs | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 15. | Saving Grace (2000) | 3.5/4 | 2.1/4 | |
| 16. | Se7en | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 17. | Sin City | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 18. | Sherlock Holmes (2009) | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 19. | The Taking of Pelham One Two Three (1974) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 20. | The Untouchables (1987) | 3.0/4 | 3.1/4 |



