Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Up (2009) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Wall-E | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 3. | The Incredibles | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | The Lion King (1994) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 5. | Finding Nemo | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Toy Story | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Ratatouille | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Ice Age | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Kung Fu Panda | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | How to Train Your Dragon (2010) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Tangled (2010) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | Coraline | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 13. | Cars | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Alice in Wonderland (1951) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 15. | Shrek 2 | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 16. | The Jungle Book (1967) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 17. | A Bug's Life | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 18. | Corpse Bride | 3.5/4 | 2.8/4 |



