Top Movie List by anishnayak

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Godfather 4.0/4 3.5/4
2. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
3. Inception 4.0/4 3.3/4
4. Fight Club 3.5/4 3.3/4
5. Batman Begins 3.5/4 3.1/4
6. The Prestige (2006) 3.5/4 3.1/4
7. Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl 3.5/4 3.1/4
8. The Shawshank Redemption 3.5/4 3.5/4
9. Iron Man (2008) 3.5/4 3.1/4
10. X-Men: First Class 3.5/4 3.1/4
11. The Silence of the Lambs 3.5/4 3.4/4
12. The Godfather: Part II 3.5/4 3.4/4
13. American History X 3.0/4 3.2/4
14. The Bourne Ultimatum 3.5/4 3.2/4
15. The Social Network 3.5/4 3.0/4
16. Snatch 3.5/4 3.1/4
17. Ocean's Eleven (2001) 3.5/4 3.0/4
18. Kick-Ass 3.5/4 3.0/4
19. 12 Angry Men (1957) 3.0/4 3.4/4
20. Dead Poets' Society 3.0/4 3.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name