Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Shutter Island | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Pulp Fiction | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | 300 | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 6. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | Blood Diamond | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Inglourious Basterds (2009) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | The Hangover | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | The Exorcist (1973) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | A Walk to Remember | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Terminator 2: Judgement Day | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 13. | Rush Hour 2 | N/A | 2.5/4 | |
| 14. | Titanic (1997) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 15. | 2012 | N/A | 2.5/4 | |
| 16. | Wall-E | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 17. | Up (2009) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 18. | Avatar | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 19. | The Fighter (2010) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 20. | Die Hard | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 21. | The 40 Year-Old Virgin | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 22. | Warrior (2011) | 4.0/4 | 3.2/4 |



