Movies I Own by GinaKay

Movies I Own

# Movie Title Rating Overall Add
1. 2 Fast 2 Furious 2.0/4 2.1/4
2. 10 Things I Hate About You 3.5/4 2.8/4
3. The 40 Year-Old Virgin 3.5/4 2.9/4
4. American Pie 2 2.5/4 2.4/4
5. Anchorman: The Legend of Ron Burgundy 3.0/4 2.8/4
6. Austin Powers in Goldmember 2.5/4 2.3/4
7. Batman Begins 3.0/4 3.1/4
8. Bewitched (2005) 2.5/4 1.9/4
9. Big Daddy 3.5/4 2.5/4
10. Billy Madison 3.5/4 2.6/4
11. A Cinderella Story 3.0/4 2.3/4
12. Cocktail (1988) 3.0/4 2.3/4
13. Coyote Ugly 3.5/4 2.1/4
14. Dodgeball: A True Underdog Story 3.0/4 2.6/4
15. Don't Tell Mom the Babysitter's Dead 3.0/4 2.4/4
16. Dumb and Dumber 4.0/4 2.8/4
17. Enough (2002) 2.5/4 2.0/4
18. Failure to Launch N/A 2.0/4
19. The Family Stone N/A 2.4/4
20. Friday Night Lights 3.0/4 2.7/4
21. Gone in 60 Seconds (2000) 4.0/4 2.5/4
22. Grease 3.5/4 2.9/4
23. Hard Ball ( Hardball ) 2.5/4 2.4/4
24. Hitch 3.0/4 2.5/4
25. The Holiday (2006) 3.0/4 2.7/4
26. The Lake House 2.5/4 2.3/4
27. A League of Their Own 2.5/4 2.9/4
28. The Little Mermaid (1989) 3.5/4 3.0/4
29. Lost in Translation 2.5/4 2.9/4
30. Love & Basketball 3.5/4 2.7/4
31. Love Actually 3.0/4 2.9/4
32. Meet the Parents 3.0/4 2.7/4
33. Monster-in-Law 2.5/4 2.2/4
34. Mr. Deeds 2.5/4 2.1/4
35. My Best Friend's Wedding (1997) 2.5/4 2.5/4
36. The Notebook (2004) 3.5/4 3.0/4
37. Now and Then 3.0/4 2.5/4
38. Office Space 2.5/4 3.1/4
39. Remember the Titans 3.5/4 3.1/4
40. The Rookie (2002) 3.0/4 2.6/4
41. The Sandlot 3.5/4 3.0/4
42. Save the Last Dance 3.0/4 2.5/4
43. Sin City 2.5/4 3.0/4
44. Sweet Home Alabama 3.0/4 2.6/4
45. Top Gun (1986) 3.5/4 2.7/4
46. Uptown Girls 2.5/4 2.4/4
47. Varsity Blues 3.0/4 2.4/4
48. The Wedding Date N/A 2.3/4
49. The Wedding Planner (2001) 3.0/4 2.0/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name