The Films of David Fincher
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Se7en | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | The Social Network | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | The Game (1997) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 4. | The Killer (2023) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Mank | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 6. | The Girl with the Dragon Tattoo (2011) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Zodiac (2007) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Gone Girl | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | The Curious Case of Benjamin Button | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Panic Room | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 11. | Alien 3 | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 12. | Fight Club | 1.0/4 | 3.3/4 |



