Top Movies of 2010
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | The Social Network | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 3. | Queen of the Lot | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Shutter Island | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | True Grit (2010) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | The Book of Eli | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Red (2010) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Knight and Day | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 9. | Finding Bliss | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Salt (2010) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 11. | Wall Street: Money Never Sleeps | 4.0/4 | 2.5/4 | |
| 12. | You Don't Know Jack | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 13. | Takers | 4.0/4 | 2.6/4 |



