Top Adventure Movie List by Garfy

Top Adventure

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Bucket List 3.5/4 2.7/4
2. Back to the Future 4.0/4 3.3/4
3. Jurassic Park 4.0/4 3.2/4
4. Butch Cassidy and the Sundance Kid 3.5/4 3.2/4
5. Star Trek 4.0/4 3.1/4
6. The Great Escape 4.0/4 3.3/4
7. Goldfinger 4.0/4 3.1/4
8. The Magnificent Seven (1960) 4.0/4 3.2/4
9. 2001: A Space Odyssey 3.5/4 3.1/4
10. Close Encounters of the Third Kind 3.5/4 3.1/4
11. Man on Fire (2004) 4.0/4 2.9/4
12. You Only Live Twice 3.5/4 2.8/4
13. Star Trek: First Contact 3.5/4 2.8/4
14. Executive Decision 4.0/4 2.6/4
15. Star Trek IV: The Voyage Home 4.0/4 2.8/4
16. Flight of the Navigator 4.0/4 2.7/4
17. Runaway Train 4.0/4 2.9/4
18. Thunderball 3.5/4 2.8/4
19. The Man with the Golden Gun 4.0/4 2.7/4
20. White Fang (1991) 3.5/4 2.8/4
21. The Secret Life of Bees 4.0/4 2.8/4
22. Star Trek: The Motion Picture 4.0/4 2.6/4
23. Lost World: Jurassic Park 3.5/4 2.5/4
24. The King and I (1956) 4.0/4 2.8/4
25. Escape from L.A. 3.0/4 2.4/4
26. Vertical Limit 4.0/4 2.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name