Horror Movies I've Seen by Spielbergian

Horror Movies I've Seen

# Movie Title Rating Overall Add
1. Paranormal Activity 2.5/4 2.5/4
2. Scream (1996) 2.5/4 2.8/4
3. Pet Sematary (1989) 1.5/4 2.6/4
4. The Box (2009) 2.5/4 2.1/4
5. The Unborn (2009) 2.0/4 1.7/4
6. The Uninvited (2009) 1.0/4 2.4/4
7. The Shining (1980) 3.0/4 3.3/4
8. The Silence of the Lambs 3.0/4 3.4/4
9. Alien 3.0/4 3.3/4
10. Night of the Living Dead (1968) 2.5/4 3.1/4
11. Jaws 2.5/4 3.2/4
12. Halloween (1978) 3.0/4 3.2/4
13. Halloween (2007) 3.0/4 2.4/4
14. The Ring (2002) 2.5/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name