This is What i call Movie!!
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Shawshank Redemption | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 2. | The Matrix | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Slumdog Millionaire | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Batman Begins | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | The Dark Knight | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 6. | Iron Man (2008) | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Professional, The ( Léon ) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 8. | The Bourne Identity (2002) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 11. | The Bourne Ultimatum | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 12. | Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi | N/A | 3.2/4 |



