Top Action
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Iron Man (2008) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Live Free or Die Hard | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Die Hard | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 4. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 5. | Raiders of the Lost Ark | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 6. | The Bourne Identity (2002) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Batman Begins | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Indiana Jones and the Last Crusade | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | The Bourne Supremacy | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | X2 - X-Men United | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 11. | Ocean's Eleven (2001) | 4.0/4 | 3.0/4 |



