Top Comedy
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Zack and Miri Make a Porno | N/A | 2.6/4 | |
| 2. | Anchorman: The Legend of Ron Burgundy | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Superbad | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Blades of Glory | N/A | 2.4/4 | |
| 5. | Step Brothers | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Borat: Cultural Learnings of America for Make Benefit Glorious Nation of Kazakhstan | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 7. | Knocked Up | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | The 40 Year-Old Virgin | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Clerks II | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 10. | The Wedding Crashers | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 11. | Role Models | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 12. | Young Frankenstein | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 13. | Robin Hood: Men in Tights | N/A | 2.6/4 | |
| 14. | Blazing Saddles | N/A | 3.1/4 | |
| 15. | Lock, Stock and Two Smoking Barrels | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 16. | Bananas | N/A | 2.8/4 | |
| 17. | Pineapple Express | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 18. | Shaun of the Dead | 4.0/4 | 3.1/4 |



