Ranking Sony Pictures Animation Films by Logan D. McCoy

Ranking Sony Pictures Animation Films

# Movie Title Rating Overall Add
1. Spider-Man: Across the Spider-Verse 4.0/4 3.2/4
2. Cloudy with a Chance of Meatballs 3.5/4 2.7/4
3. Spider-Man: Into the Spider-Verse 3.5/4 3.6/4
4. Hotel Transylvania 3.0/4 2.8/4
5. KPOP Demon Hunters 3.0/4 3.1/4
6. Arthur Christmas 3.0/4 2.9/4
7. Surf's Up 3.0/4 2.7/4
8. The Mitchells vs. the Machines 3.0/4 3.3/4
9. The Pirates! Band of Misfits 3.0/4 2.6/4
10. GOAT (2026) 3.0/4 2.6/4
11. Hotel Transylvania 3: Summer Vacation 3.0/4 2.4/4
12. Goosebumps 3.0/4 2.6/4
13. Hotel Transylvania 2 2.5/4 2.3/4
14. Cloudy with a Chance of Meatballs 2 2.5/4 2.4/4
15. Hotel Transylvania: Transformania 2.5/4 2.2/4
16. Goosebumps 2: Haunted Halloween 2.5/4 2.1/4
17. Open Season (2006) 2.0/4 2.4/4
18. Peter Rabbit 1.5/4 2.1/4
19. Fixed (2025) 1.0/4 2.0/4
20. The Smurfs (2011) 1.0/4 2.0/4
21. The Smurfs 2 0.5/4 1.5/4
22. The Emoji Movie 0.5/4 1.2/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name