Ranking Coen Brothers Movies by Logan D. McCoy

Ranking Coen Brothers Movies

# Movie Title Rating Overall Add
1. Fargo (1996) 4.0/4 3.2/4
2. The Big Lebowski 4.0/4 3.1/4
3. No Country for Old Men 4.0/4 3.2/4
4. Raising Arizona 4.0/4 2.9/4
5. A Serious Man 4.0/4 2.9/4
6. O Brother Where Art Thou 4.0/4 3.0/4
7. True Grit (2010) 4.0/4 3.1/4
8. Inside Llewyn Davis 3.5/4 3.1/4
9. Blood Simple 3.5/4 3.0/4
10. Burn After Reading 3.5/4 2.7/4
11. Barton Fink 3.5/4 3.1/4
12. The Ballad of Buster Scruggs 3.5/4 3.0/4
13. The Hudsucker Proxy 3.0/4 2.7/4
14. The Tragedy of Macbeth 3.0/4 3.0/4
15. Hail, Caesar! (2016) 3.0/4 2.6/4
16. Intolerable Cruelty 3.0/4 2.2/4
17. Miller's Crossing 2.5/4 3.0/4
18. Honey Don't! 2.5/4 2.2/4
19. Drive-Away Dolls 2.0/4 2.1/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name