Movies I Own by Allison

Movies I Own

# Movie Title Rating Overall Add
1. All About Eve 4.0/4 3.3/4
2. Aviator's Wife, The ( femme de l'aviateur, La ) 2.0/4 2.6/4
3. Barocco 2.5/4 2.3/4
4. The Bedroom Window 3.0/4 2.3/4
5. Bonnie and Clyde 4.0/4 3.2/4
6. Border Radio 3.0/4 2.4/4
7. Boyfriends and Girlfriends ( ami de mon amie, L' ) 2.5/4 2.3/4
8. Breathless ( À Bout de souffle ) 4.0/4 3.1/4
9. Cleo from 5 to 7 ( Cléo de 5 à 7 ) 4.0/4 2.8/4
10. collectionneuse, La 2.0/4 2.4/4
11. Tale of Springtime, A ( Conte de printemps ) 1.5/4 2.2/4
12. Cul-de-Sac 3.0/4 2.5/4
13. Donnie Darko 3.0/4 3.0/4
14. Double Life of Veronique, The ( double vie de Véronique, La ) 4.0/4 2.9/4
15. Four Weddings and a Funeral 3.5/4 2.8/4
16. Full Moon in Paris ( nuits de la pleine lune, Les ) 3.0/4 2.5/4
17. gendre de Monsieur Poirier, Le N/A 1.8/4
18. K-19: The Widowmaker 1.5/4 2.6/4
19. Kid Galahad (1937) 2.5/4 2.5/4
20. Light, The ( équipier, L' ) 2.5/4 2.3/4
21. Man on the Moon 3.0/4 2.8/4
22. Memento 4.0/4 3.2/4
23. Network (1976) 4.0/4 3.2/4
24. New York Stories 1.0/4 2.2/4
25. Nothing Sacred N/A 2.8/4
26. Rushmore 3.5/4 3.0/4
27. Sense and Sensibility (1995) 4.0/4 2.9/4
28. September 1.0/4 2.3/4
29. Shadows and Fog 0.5/4 2.2/4
30. A Simple Twist of Fate 3.0/4 2.6/4
31. Small Time Crooks 3.0/4 2.5/4
32. The Wedding Singer 3.5/4 2.7/4
33. White Lies ( ...Comme elle respire ) 2.0/4 2.2/4
34. Winter Meeting 2.0/4 2.7/4
35. Young Girls of Rochefort, The ( Demoiselles de Rochefort, Les ) 4.0/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name