Guilty Pleasures
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | True Lies | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Twister (1996) | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 3. | Independence Day (1996) | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Robin Hood: Prince of Thieves | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 5. | Dutch (1991) | 3.0/4 | 2.4/4 | |
| 6. | Multiplicity | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 7. | Maverick (1994) | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 8. | Bedazzled (2000) | 2.5/4 | 2.1/4 | |
| 9. | Addams Family Values | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 10. | Coneheads | 3.0/4 | 1.9/4 | |
| 11. | Ghostbusters 2 | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 12. | The Brady Bunch Movie | 3.0/4 | 2.1/4 | |
| 13. | A Very Brady Sequel | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 14. | Robin Hood: Men in Tights | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 15. | Wayne's World | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 16. | Wayne's World 2 | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 17. | Ace Ventura: When Nature Calls | 2.0/4 | 2.2/4 | |
| 18. | The Naked Gun: From the Files of Police Squad! | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 19. | Naked Gun 33 1/3: The Final Insult | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 20. | Speed (1994) | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 21. | Demolition Man | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 22. | Volcano (1997) | 1.5/4 | 2.1/4 | |
| 23. | One Fine Day | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 24. | Twins (1988) | 2.0/4 | 2.3/4 | |
| 25. | Hot Shots! (1991) | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 26. | Captain Ron | 2.0/4 | 1.9/4 | |
| 27. | Clueless | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 28. | The Nutty Professor (1996) | 2.5/4 | 2.2/4 | |
| 29. | Reign of Fire | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 30. | The Saint (1997) | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 31. | The Phantom (1996) | 2.0/4 | 2.1/4 | |
| 32. | The Beautician and the Beast | 2.0/4 | 2.1/4 | |
| 33. | Black Sheep (1996) | 1.5/4 | 2.4/4 | |
| 34. | Air Force One | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 35. | Under Siege | 2.0/4 | 2.4/4 | |
| 36. | Eraser | 2.0/4 | 2.5/4 | |
| 37. | Waterworld | 1.5/4 | 2.3/4 | |
| 38. | Kung Pow: Enter the Fist | 1.5/4 | 2.2/4 | |
| 39. | Ride Along | 2.5/4 | 2.4/4 |



