Top Fantasy
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Pan's Labyrinth ( laberinto del fauno, El ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Donnie Darko | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 3. | Eternal Sunshine of the Spotless Mind | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Edward Scissorhands | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Big Fish (2003) | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Beetlejuice ( Beetle Juice ) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Labyrinth (1986) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Lord of the Rings: The Return of the King | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 10. | Lord of the Rings: The Two Towers | 3.0/4 | 3.3/4 |



