Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Back to the Future | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Lord of the Rings: The Two Towers | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 4. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 5. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Jaws | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | The Bourne Identity (2002) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | The Sting (1973) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | The Princess Bride | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 10. | Raiders of the Lost Ark | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 11. | V for Vendetta | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 12. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 13. | Scott Pilgrim vs. The World | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | Bill & Ted's Excellent Adventure | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 15. | Shaun of the Dead | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 16. | North by Northwest | 4.0/4 | 3.3/4 |



