best action movies by Frederik

best action movies

# Movie Title Rating Overall Add
1. Dirty Harry 4.0/4 3.1/4
2. Alien 4.0/4 3.3/4
3. Con Air N/A 2.8/4
4. Fistful of Dollars, A ( Per un pugno di dollari ) 4.0/4 3.1/4
5. Predator (1987) 3.0/4 3.0/4
6. Bullitt N/A 2.8/4
7. Die Hard: With a Vengeance 4.0/4 2.9/4
8. Lethal Weapon 3.5/4 3.0/4
9. Pitch Black N/A 2.8/4
10. Payback N/A 2.5/4
11. Shooter (2007) N/A 2.8/4
12. Cliffhanger (1993) N/A 2.6/4
13. The Terminator 3.0/4 3.1/4
14. Man on Fire (2004) N/A 2.9/4
15. The Chronicles of Riddick N/A 2.5/4
16. The Fast and the Furious (2001) N/A 2.5/4
17. The Dark Knight 3.0/4 3.4/4
18. The Bourne Identity (2002) 3.0/4 3.1/4
19. Inglorious Bastards ( Quel maledetto treno blindato ) N/A 2.6/4
20. The Boondock Saints 3.0/4 2.9/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name