Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Logan's Run | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Kinky Boots | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Requiem for a Dream | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Waking Life | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 5. | V for Vendetta | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 6. | Akira | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 7. | Walk the Line | 2.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Ratatouille | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Enchanted | 2.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | R-Point | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 11. | Event Horizon | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | The Shawshank Redemption | N/A | 3.5/4 | |
| 13. | Fight Club | N/A | 3.3/4 | |
| 14. | The Dark Knight | N/A | 3.4/4 | |
| 15. | Pulp Fiction | N/A | 3.4/4 | |
| 16. | Forrest Gump | N/A | 3.3/4 | |
| 17. | Lord of the Rings: The Return of the King | N/A | 3.4/4 | |
| 18. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | N/A | 3.3/4 | |
| 19. | The Matrix | N/A | 3.2/4 |



