Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Avatar | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | The Avengers (2012) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Air Force One | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 5. | Immortals (2011) | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 6. | Star Wars: Episode VI - Return of the Jedi | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 7. | Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 8. | Real Steel | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 9. | Robin Hood (2010) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 10. | Lord of the Rings: The Return of the King | 3.0/4 | 3.4/4 |



