Ranking Jim Jarmusch Movies
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Ghost Dog: Way of the Samurai | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Down by Law | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Stranger Than Paradise | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Paterson | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | Dead Man | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Mystery Train (1989) | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 7. | Only Lovers Left Alive | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 8. | Father Mother Sister Brother | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 9. | Broken Flowers | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 10. | Night on Earth | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 11. | The Dead Don't Die (2019) | 1.5/4 | 2.1/4 |



