My Favorite Films Of 1998 by Lee

My Favorite Films Of 1998

# Movie Title Rating Overall Add
1. Saving Private Ryan 4.0/4 3.3/4
2. American History X 4.0/4 3.2/4
3. Rounders (1998) 4.0/4 2.9/4
4. Deep Impact 3.0/4 2.4/4
5. Lethal Weapon 4 4.0/4 2.4/4
6. Blade (1998) 4.0/4 2.8/4
7. City of Angels 4.0/4 2.4/4
8. A Bug's Life 4.0/4 2.9/4
9. Small Soldiers 3.0/4 2.1/4
10. Disturbing Behavior 3.0/4 2.3/4
11. BASEketball 3.0/4 2.4/4
12. Bride of Chucky 3.0/4 1.9/4
13. Ever After: A Cinderella Story 3.0/4 2.7/4
14. The Man in the Iron Mask (1998) 3.0/4 2.4/4
15. Very Bad Things 3.0/4 2.1/4
16. The Wedding Singer 4.0/4 2.7/4
17. U.S. Marshals 3.0/4 2.6/4
18. Species 2 3.0/4 1.5/4
19. Rush Hour (1998) 2.5/4 2.8/4
20. There's Something About Mary 3.0/4 2.8/4
21. Armageddon 3.0/4 2.6/4
22. Enemy of the State 3.0/4 2.8/4
23. Hurlyburly 3.0/4 2.2/4
24. What Dreams May Come 2.5/4 2.7/4
25. The Truman Show 2.5/4 3.0/4
26. Doctor Dolittle (1998) 2.5/4 2.1/4
27. Halloween H20: 20 Years Later 2.5/4 2.3/4
28. The Lion King II: Simba's Pride 2.5/4 2.7/4
29. Patch Adams 2.5/4 2.4/4
30. Pleasantville 3.0/4 2.8/4
31. Urban Legend 2.0/4 2.1/4
32. The Waterboy (1998) 2.0/4 2.3/4
33. Wild Things (1998) 2.5/4 2.5/4
34. The X Files: Fight the Future 3.0/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name