Top Thriller Movie List by tkrickjr

Top Thriller

# Movie Title Rating Overall Add
1. Jaws 4.0/4 3.2/4
2. The Silence of the Lambs 3.5/4 3.4/4
3. Natural Born Killers 3.5/4 2.8/4
4. The Shining (1980) 3.5/4 3.3/4
5. The Usual Suspects 3.5/4 3.3/4
6. Se7en 3.0/4 3.3/4
7. The Sixth Sense 3.0/4 3.2/4
8. American Psycho 3.0/4 3.0/4
9. Cape Fear (1991) 3.0/4 2.8/4
10. Red Dragon (2002) 3.0/4 2.7/4
11. Identity 3.0/4 2.8/4
12. Fargo (1996) 3.0/4 3.2/4
13. Signs 3.0/4 2.7/4
14. Ghost (1990) 3.0/4 2.8/4
15. Law Abiding Citizen 3.0/4 2.8/4
16. Devil's Advocate (1997) 2.5/4 2.8/4
17. Limitless 2.5/4 2.8/4
18. Final Destination (2000) 3.0/4 2.6/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name