2k16 Ranked and Rated
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Neon Demon | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 2. | Handmaiden, The ( Ah-ga-ssi ) | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | The Witch (2016) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 4. | Closet Monster | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 5. | La La Land | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 6. | A Bigger Splash (2016) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 7. | The Invitation (2016) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Jackie (2016) | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 9. | 10 Cloverfield Lane | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Nina Forever | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 11. | Midnight Special | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | Hail Caesar (1994) | 2.0/4 | 1.7/4 | |
| 13. | Batman v Superman: Dawn of Justice | 1.0/4 | 2.2/4 | |
| 14. | Deadpool | 1.0/4 | 3.2/4 | |
| 15. | Bleed | 1.0/4 | 2.0/4 | |
| 16. | The Forest (2016) | 1.0/4 | 1.8/4 | |
| 17. | Baskin | 1.0/4 | 2.4/4 | |
| 18. | Zoolander 2 | 0.5/4 | 1.7/4 | |
| 19. | Cabin Fever (2016) | 0.5/4 | 1.3/4 | |
| 20. | Hardcore Henry | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 21. | X-Men: Apocalypse | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 22. | Dementia (2015) | 1.0/4 | 2.0/4 | |
| 23. | Elle (2016) | N/A | 3.0/4 | |
| 24. | Wailing, The ( Goksung ) | N/A | 3.2/4 |



