Top Comedy
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Hangover | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 2. | Knocked Up | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | The Wedding Crashers | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 4. | National Lampoon's Christmas Vacation | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | The 40 Year-Old Virgin | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Anchorman: The Legend of Ron Burgundy | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Office Space | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Superbad | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 10. | Caddyshack | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | The Blues Brothers | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | Old School | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 13. | Ferris Bueller's Day Off | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 14. | Blazing Saddles | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 15. | Young Frankenstein | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 16. | Groundhog Day | 3.0/4 | 3.0/4 |



