Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Network (1976) | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Fight Club | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Inception | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 4. | RoboCop (1987) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Once Upon a Time in the West | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | 8 1/2 | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 7. | The Dark Knight | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 8. | Good Will Hunting | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | The Shining (1980) | 2.5/4 | 3.3/4 | |
| 10. | High Fidelity | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Pulp Fiction | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 12. | Gangs of New York (2002) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 13. | Almost Famous | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 14. | Star Trek | 3.0/4 | 3.1/4 |



