Top Superhero (Marvel)
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Spider-Man 2 | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Iron Man (2008) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | X2 - X-Men United | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 4. | The Incredible Hulk | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 5. | Thor | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 6. | X-Men: First Class | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Spider-Man | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 8. | Captain America: The First Avenger | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 9. | Iron Man 2 | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | X-Men | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 11. | X-Men: The Last Stand | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Spider-Man 3 | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 13. | Fantastic Four (2005) | 2.0/4 | 2.1/4 | |
| 14. | Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer | 2.0/4 | 2.0/4 | |
| 15. | X-Men Origins: Wolverine | 1.5/4 | 2.7/4 | |
| 16. | Daredevil | 1.5/4 | 2.2/4 |



