Movies to See in 2010
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Toy Story 3 | N/A | 3.3/4 | |
| 2. | Inception | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Kick-Ass | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 4. | Shutter Island | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | The Book of Eli | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Iron Man 2 | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | The Expendables | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 8. | Machete | N/A | 2.6/4 | |
| 9. | Robin Hood (2010) | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 10. | The Losers (2010) | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 11. | Prince of Persia: The Sands of Time | N/A | 2.6/4 | |
| 12. | Edge of Darkness (2010) | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 13. | Daybreakers | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 14. | The A-Team | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 15. | Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 16. | Green Zone | 2.0/4 | 2.6/4 |



