Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Bourne Identity (2002) | N/A | 3.1/4 | |
| 2. | Match Point | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 3. | The Godfather | 4.0/4 | 3.5/4 | |
| 4. | Shutter Island | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 5. | The Sixth Sense | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | A Fish Called Wanda | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | The Basketball Diaries | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Catch Me if You Can | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 9. | Revolutionary Road | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 10. | The Untouchables (1987) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Inception | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 12. | Life is Beautiful ( vita è bella, La ) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 13. | The Good Shepherd | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 14. | The Bourne Supremacy | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 15. | Being John Malkovich | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 16. | Burn After Reading | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 17. | The Usual Suspects | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 18. | Primal Fear | 3.0/4 | 3.1/4 |



