Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Big Lebowski | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | Billy Madison | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 3. | Annie Hall | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Scarface (1983) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 5. | The Shining (1980) | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 6. | Die Hard | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 7. | Earth Star Voyager | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 8. | Friday | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | The Blues Brothers | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 10. | O Brother Where Art Thou | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Festival Express | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 12. | Anything Else | 4.0/4 | 1.9/4 | |
| 13. | Batman (1989) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 14. | Tommy Boy | 4.0/4 | 2.8/4 |
Recent Comments
The Film Rebel - wrote on 09/02/10 at 08:52 AM CT
Top Movie List comment
Man, I love the Big Lebowski. Good choice.
Alex - wrote on 09/01/07 at 02:28 PM CT
Top Movie List comment
I just realized you don't have The Matrix, Back to the Future, Star Wars, or Pulp Fiction on here. Did you forget or were you just tryin to be different?





