Top Action
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Boondock Saints | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Die Hard | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 3. | The Matrix | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Run Lola Run ( Lola rennt ) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 5. | Gladiator (2000) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 6. | The Transformers (2007) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Hot Fuzz | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 8. | V for Vendetta | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Gangs of New York (2002) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Terminator 2: Judgement Day | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Wanted (2008) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 12. | Sin City | 3.5/4 | 3.0/4 | |
| 13. | Thai Warrior, The ( Ong-Bak ) | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 14. | Teenage Mutant Ninja Turtles II: The Secret of the Ooze | 4.0/4 | 2.2/4 |



