Jennifer Lawrence Movies Ranked
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Winter's Bone | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 2. | Silver Linings Playbook | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | The Hunger Games | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | American Hustle | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | X-Men: Days of Future Past | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 6. | Passengers (2016) | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 7. | The Hunger Games: Catching Fire | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 8. | The Beaver | 3.0/4 | 2.5/4 | |
| 9. | The Hunger Games: Mockingjay Part 2 | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 10. | X-Men: First Class | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 11. | Like Crazy (2011) | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 12. | Joy (2015) | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 13. | The Hunger Games: Mockingjay Part 1 | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 14. | X-Men: Apocalypse | 1.5/4 | 2.5/4 |



