Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Casino | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 2. | Goodfellas | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 3. | Cruel Intentions | 4.0/4 | 2.6/4 | |
| 4. | The Dark Knight | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 5. | The Prestige (2006) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 6. | Memoirs of a Geisha | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 7. | Juno | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 8. | The Notebook (2004) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | Twilight (2008) | 3.0/4 | 2.2/4 | |
| 10. | Wall-E | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 11. | Iron Man (2008) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 12. | Troy | 4.0/4 | 2.7/4 | |
| 13. | The Aviator (2004) | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 14. | Frida (2002) | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 15. | The Departed | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 16. | The Illusionist (2006) | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 17. | 300 | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 18. | Man on Fire (2004) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 19. | Knocked Up | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 20. | Superbad | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 21. | Dracula (1992) | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 22. | Gangs of New York (2002) | 4.0/4 | 3.0/4 |



