Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | The Shape of Water | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 2. | The Post | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 3. | Hostiles (2017) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | I, Tonya | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 5. | 12 Strong | 4.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Den of Thieves | 2.0/4 | 2.7/4 | |
| 7. | Red Sparrow | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 8. | Winchester | 3.0/4 | 2.0/4 | |
| 9. | Deadpool 2 | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Tomb Raider (2018) | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 11. | Jurassic World: Fallen Kingdom | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 12. | Bad Samaritan | 3.5/4 | 2.6/4 | |
| 13. | Skyscraper (2018) | 3.0/4 | 2.3/4 | |
| 14. | Patient Zero | 3.0/4 | 2.0/4 | |
| 15. | The Devil's Rain | 3.0/4 | 2.0/4 | |
| 16. | The Predator (2018) | 3.0/4 | 2.0/4 | |
| 17. | Mortal Engines | 4.0/4 | 2.1/4 |



