Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Blade Runner 2049 | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Get Out (2017) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 3. | Good Time (2017) | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 4. | Dunkirk (2017) | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 5. | American Made | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 6. | Wonder Woman (2017) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 7. | Wind River | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 8. | Thor: Ragnarok | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 9. | The Meyerowitz Stories (New and Selected) | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | My Friend Dahmer | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 11. | Their Finest | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 12. | Kong: Skull Island | 3.0/4 | 2.6/4 | |
| 13. | Personal Shopper | 2.5/4 | 2.7/4 | |
| 14. | Guardians of the Galaxy Vol. 2 | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 15. | John Wick: Chapter Two | 2.5/4 | 3.1/4 | |
| 16. | The Lost City of Z | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 17. | Colossal | 2.5/4 | 2.8/4 | |
| 18. | The Great Wall | 2.5/4 | 2.3/4 | |
| 19. | War Machine (2017) | 2.0/4 | 2.3/4 | |
| 20. | The Mummy (2017) | 2.0/4 | 2.1/4 |



