| 1. | Life of Pi | 3.0/4 | 3.1/4 |  | 
			
											
								| 2. | Jaws | 3.0/4 | 3.2/4 |  | 
			
											
								| 3. | Harry Potter and the Chamber of Secrets | 3.5/4 | 2.9/4 |  | 
			
											
								| 4. | Harry Potter and the Sorcerer's Stone | 3.5/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 5. | Harry Potter and the Prisoner of Azkaban | 3.0/4 | 3.1/4 |  | 
			
											
								| 6. | Harry Potter and the Goblet of Fire | 3.5/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 7. | Harry Potter and the Order of the Phoenix | 3.0/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 8. | Harry Potter and the Half-Blood Prince | 3.0/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 9. | Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1 | 3.0/4 | 3.1/4 |  | 
			
											
								| 10. | Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2 | 3.0/4 | 3.2/4 |  | 
			
											
								| 11. | Black (2005) | 3.5/4 | 3.1/4 |  | 
			
											
								| 12. | Sultan | 3.0/4 | 3.0/4 |  | 
			
											
								| 13. | Andaz Apna Apna | 3.0/4 | 3.1/4 |  |