Favorite Films of 2012 by illuminaria

Favorite Films of 2012

# Movie Title Rating Overall Add
1. The Master (2012) 4.0/4 3.0/4
2. Love ( Amour ) 4.0/4 3.2/4
3. Hunt, The ( Jagten ) 4.0/4 3.3/4
4. It's Such a Beautiful Day 4.0/4 3.3/4
5. Skyfall 4.0/4 3.1/4
6. Moonrise Kingdom 3.5/4 3.2/4
7. Rust and Bone ( De rouille et d'os ) 3.5/4 3.0/4
8. The Imposter (2012) 3.5/4 3.0/4
9. Compliance 3.5/4 2.9/4
10. Prometheus (2012) 3.5/4 2.9/4
11. Chronicle (2012) 3.5/4 2.7/4
12. The Perks of Being a Wallflower 3.5/4 3.2/4
13. Jiro Dreams of Sushi 3.5/4 3.2/4
14. Killing Them Softly 3.5/4 2.5/4
15. Cloud Atlas 3.5/4 2.9/4
16. The Cabin in the Woods 3.5/4 2.9/4
17. Killer Joe 3.0/4 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name