Top Movie List by Filmwatcher1

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. One Flew Over the Cuckoo's Nest 4.0/4 3.4/4
2. The Graduate 4.0/4 3.2/4
3. An American Werewolf in London 3.5/4 2.9/4
4. Seven Samurai, The ( Shichinin no samurai ) 4.0/4 3.3/4
5. The Silence of the Lambs 4.0/4 3.4/4
6. Fight Club 4.0/4 3.3/4
7. Whiplash (2014) 4.0/4 3.4/4
8. The Shining (1980) 4.0/4 3.3/4
9. Pulp Fiction 4.0/4 3.4/4
10. Oldboy ( Oldeuboi ) 4.0/4 3.2/4
11. Boogie Nights 4.0/4 3.1/4
12. A Clockwork Orange 4.0/4 3.1/4
13. Fargo (1996) 4.0/4 3.2/4
14. Office Space 3.5/4 3.1/4
15. The Wolf of Wall Street 3.5/4 3.3/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name