Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Forrest Gump | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Snatch | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 3. | The Bourne Identity (2002) | 4.0/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Payback | N/A | 2.5/4 | |
| 5. | The Saint (1997) | 3.5/4 | 2.5/4 | |
| 6. | Lord of the Rings: The Return of the King | 3.0/4 | 3.4/4 | |
| 7. | The Bourne Supremacy | N/A | 3.1/4 | |
| 8. | Gladiator (2000) | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Catch Me if You Can | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 10. | Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 11. | The Shawshank Redemption | 3.5/4 | 3.5/4 | |
| 12. | The Bourne Ultimatum | N/A | 3.2/4 | |
| 13. | Lord of the Rings: The Two Towers | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 14. | Old School | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 15. | Pulp Fiction | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 16. | The Silence of the Lambs | 4.0/4 | 3.4/4 | |
| 17. | Mad Max | N/A | 2.9/4 | |
| 18. | A Night at the Roxbury | N/A | 1.9/4 |



