Top Movie List by CleverNameHere

Top Movie List

# Movie Title Rating Overall Add
1. Brick (2006) 4.0/4 2.9/4
2. Crash (2005) N/A 2.9/4
3. Almost Famous N/A 3.1/4
4. High Fidelity N/A 3.0/4
5. Eternal Sunshine of the Spotless Mind 3.5/4 3.1/4
6. Back to the Future 4.0/4 3.3/4
7. Kiss Kiss, Bang Bang N/A 2.9/4
8. Grosse Point Blank N/A 2.8/4
9. True Romance N/A 3.1/4
10. The Truman Show N/A 3.0/4
11. Across the Universe N/A 2.7/4
12. The Sword in the Stone N/A 2.9/4
13. Snatch 3.0/4 3.1/4
14. Juno 3.5/4 2.9/4
15. Pleasantville 3.5/4 2.8/4
16. Collateral N/A 2.9/4
17. Requiem for a Dream N/A 3.1/4
18. The Big Lebowski 3.0/4 3.1/4
19. Who Framed Roger Rabbit? N/A 2.9/4
20. Cry-Baby N/A 2.5/4
21. The Dark Knight 4.0/4 3.4/4
22. SLC Punk! N/A 2.9/4
23. Empire Records N/A 2.8/4
24. The Royal Tenenbaums N/A 2.9/4
25. Thank You for Smoking N/A 2.8/4
26. Mickey Blue Eyes N/A 2.1/4
27. The Breakfast Club 3.0/4 3.2/4
28. Punch Drunk Love N/A 2.8/4
29. Bang Bang You're Dead 3.0/4 2.7/4
30. Poolhall Junkies N/A 2.5/4
31. Stranger Than Fiction N/A 2.8/4
32. Reign Over Me N/A 2.7/4
Are you sure you want to delete this comment?
  
Are you sure you want to delete this list?
  
Are you sure you want to delete this comment?
  
Enter a new list name