Top Animation
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Monsters, Inc. | 3.5/4 | 3.2/4 | |
| 2. | The Incredibles | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 3. | Ratatouille | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 4. | Open Season (2006) | 3.5/4 | 2.4/4 | |
| 5. | Shark Tale | 3.5/4 | 2.3/4 | |
| 6. | Shrek | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Madagascar | 3.5/4 | 2.7/4 | |
| 8. | Finding Nemo | 2.5/4 | 3.2/4 | |
| 9. | Cars | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 10. | Toy Story | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 11. | Monster House | 2.5/4 | 2.6/4 | |
| 12. | Shrek 2 | 3.5/4 | 2.8/4 | |
| 13. | Shrek the Third | 2.5/4 | 2.4/4 | |
| 14. | Bee Movie | N/A | 2.4/4 |



