Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Die Hard 2: Die Harder | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 2. | Die Hard: With a Vengeance | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 3. | Live Free or Die Hard | N/A | 2.9/4 | |
| 4. | A Good Day to Die Hard | 2.5/4 | 1.9/4 | |
| 5. | Divergent | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 6. | Underworld Awakening | 2.5/4 | 2.5/4 | |
| 7. | Pitch Perfect | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 8. | The Hunger Games | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 9. | The Hunger Games: Catching Fire | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 10. | Shag | 4.0/4 | 3.0/4 | |
| 11. | Bringing Up Baby | 3.5/4 | 3.1/4 | |
| 12. | A River Runs Through It | 3.0/4 | 2.8/4 | |
| 13. | Roman Holiday | 4.0/4 | 3.2/4 | |
| 14. | To Kill a Mockingbird | 4.0/4 | 3.3/4 | |
| 15. | Across the Tracks | 2.5/4 | 2.2/4 | |
| 16. | Thelma & Louise | 2.5/4 | 2.9/4 | |
| 17. | Pulp Fiction | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 18. | Crazy, Stupid, Love. | 4.0/4 | 2.9/4 | |
| 19. | The Help | 3.0/4 | 3.2/4 | |
| 20. | 12 Years a Slave | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 21. | Gravity | 2.0/4 | 3.1/4 | |
| 22. | Ocean's Eleven (2001) | 3.0/4 | 3.0/4 |



