Top Movie List
| # | Movie Title | Rating | Overall | Add |
|---|---|---|---|---|
| 1. | Star Wars: Episode IV - A New Hope | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 2. | Inception | 3.5/4 | 3.3/4 | |
| 3. | Zodiac (2007) | 3.0/4 | 2.9/4 | |
| 4. | Gone Baby Gone | 3.0/4 | 3.0/4 | |
| 5. | Saw | 3.5/4 | 2.9/4 | |
| 6. | Girl with the Dragon Tattoo, The ( Män som hatar kvinnor ) | 3.0/4 | 3.1/4 | |
| 7. | Casino | 2.5/4 | 3.2/4 | |
| 8. | Goodfellas | 3.5/4 | 3.4/4 | |
| 9. | The Departed | 3.0/4 | 3.3/4 | |
| 10. | Top Gun (1986) | 3.0/4 | 2.7/4 | |
| 11. | Donnie Darko | 2.5/4 | 3.0/4 | |
| 12. | Limitless | 2.5/4 | 2.8/4 |



